Založ si blog

Sú Židia pánmi sveta? alebo : Izrael vs medzinárodné právo..

Israel_stealing_palestineMôj krátky blog zamerám na upozornenie dôležitého faktu, a bude tiež doplnením môjho staršieho príspevku, v ktorom som rozoberal, čoho sa dopúšťa Izrael v posledných dňoch. Pre čitatetaľov, ktorí nemali zatiaľ s právom ako takým dočinenia, chcem uviesť zopár faktov, prostredníctvom ktorých si možno uvedomia vážnosť situácie nielen dnešnej, ale celkovej. Celkovej situácie ktorá vzniká činmi židovského štátu Izrael, alebo inak povedané – amerického policajta na Blízkom Východe.

Snáď stojí za povšimnutie a spomenutie situácia, ktorá trvá na územi Izraela / Palestíny, už dlhé roky. Izrael vedomý si porušovania medzinárodného práva, porušovania Ženeveských dohovorov, Viedenských dohovorov, systematicky likviduje palestínsky národ. Dôvody, ktoré Izrael uvádza na svoju obranu ako terorizmus, militantný Hamas a podobne majú svoje opodstatnenie, ale v tomto prípade mi príde štát Izrael hrozivejší agresor, ako samotné hnutie Hamas. To, že 18 ročné palestísnke dievča odpáli na svojom tele 10kg TNT pred Izraelským konzulátom je znamenie, že niečo nie je vporiadku. Je to znamenie, ktoré hovorí o tom, že Palestínsky národ – konkrétne to dievča, žilo od svojho narodenia v útlaku, vojenskej okupácii, v pásme ohradenom ostnatým plotom a do školy cestovalo každý deň v sprievode AK-47 vedľa svojej hlavy. Osobne, ani sa jej nedivím, prečo urobila to čo urobila, a nepovažujem ju za teroristu.

Pripojím na ukážku obrázok, aby ľudia zjavne pochopili o čo ide ( zeleným je znázornené palestínske územie, bielym zriadenie Izraelského štátu v roku 1946, úplne napravo stav v roku 2000….) Ale pri tomto probléme by som neskončil. Poďme ďalej.

V medzinárodnej sfére existuje Stály Medzinárodný trestný súd, ktorý má právomoc vyšetrovať a postihovať páchateľov zločinov agresie, vojnových zločinov, zločinov proti ľudskosti a zločinu genocídy. Prirodzene treba spomenúť, že tento súd je nástupcom Medzinárodných trestných tribunálov, ktoré sa zriaďovali ad hoc, teda pre ten – ktorý spor hocikde na svete  – Norimbergský tribunál, Tokijský tribunál, Medzinárodný trestný tribunál pre Rwandu, Sierra Leone….) Tak ako sa ukázal tento súd v minulosti efektívny v začatí vyšetrovania rôznych porušení medzinárodného práva s dopadmi hore uvedenými( Stíhanie Miloševiča, Tadiča, Erdemoviča atď…), tentokrát sa ukazuje – v súvislosti s Izraelom ako „ súd pod kobercom zametený“.. otázka nastáva: Kým? Židmi ovládajúcimi Spojené štáty americké?

Je viac ako jednoznačné, že momentálne Izrael pácha vojnové zločiny. Podložím to ustanoveniami z Rímskeho štatútu, medzinárodnej zmluvy zakladajúcej práve Medzinárodný trestný súd… nech sa páči, podte sa pozrieť :

Rímsky štatút, článok 8, Vojnové zločiny :

a) úmyselné nasmerovanie útokov proti personálu, zariadeniam, materiálu, jednotkám alebo vozidlám zapojeným do humanitárnej pomoci alebo mierových misií v súlade s Chartou Organizácie Spojených národov

b) úmyselné spustenie útoku s vedomím, že takýto útok spôsobí sprievodnú stratu na životoch civilistov alebo ich zranenie.

Toto všetko Izrael v posledných týždňoch spáchal. Napadol konvoj humanitárnej pomoci smerujúci do nelegálne Izraelom okupovanej Gazy, v pondelok nadránom vojaci izraelského námorníctva zastrelili štyroch palestínskych potápačov, ktorí sa potápali pri pobreží Pásma Gazy.

Do kedy sa budú trpieť tieto prehrešky a zločiny Izraela, krajiny ktorej ľud bol 40 rokov vodený Mojžišom po púšti? Pýtam sa, a viem, že odopoveď opať nedostanem..

Na záver zopár citátov :

„Židia patria k temným a odpudzujúcim silám. Kto vie, aká početná je táto klika, ako sa držia pospolu a akú moc môžu predstavovať vo svojej jednote?“ – Marcus Tulius Cicero

„Tento národ dokázal získať taký vplyv, že nám, víťazom, diktuje svoje zákony.Lucius Anneus Seneca

„Ako hrdý Žid chcem, aby Amerika vedela o našom úspechu. Áno, ovládame Hollywood. Bez nás by ste si celý deň v televízii prepínali medzi asi dvomi programami. (…) Ale je mi jedno, či si Američania myslia, že ovládame noviny, Hollywood, Wall Street alebo vládu. Ide mi len o to, aby sme ich ovládali aj naďalej.“ Joel Stein

Vôbec by som nebol prekvapený, keby títo ľudia v budúcnosti privodili skazu ľudskej rasy.“ Voltaire

… tak záverom, dúfajme, že sa Voltairové slová nenaplnia. Dúfajme, že im to svet  – tá ľudská rasa nedovolí.

poznámka autora : tento blog vznikol ako reakcia na počiny štátu Izrael, nie ako reakcia na Židov ako kultúrnu, spoločenskú a náboženskú komunitu  ( platí sloboda vyznania a ja ju plne akceptujem, ba podporujem… )

Slovač, do zbrane ! komunikácia čistá alebo nový komunikačný rozmer

03.11.2011

Nadpis príspevku môže znieť bojovne až propagandisticky, no opak je pravdou. V poslednom období cítim a pociťujem deficit "domoviny". Všetko sa točí okolo eura, záchranných balíkov, ktoré viac »

Slota či Sulík, Fico či Radičová, Vy či ja … hrdí na Slovensko? Kronika Slovenskej republiky dá odpoveď !

17.03.2011

Na internetový projekt, o ktorom idem písať, ma upozornil môj dobý kamarát. Sprvu som si povedal, ale čo, takáto kronika. Až po kliknutí na link, ktorý som v správe obdržal, som si ticho zanadával, viac »

Je Rytmusova „Zlatokopka“ novodobým povolaním?

03.01.2011

V čase 21. storočia a v čase vydania nového albumu rapera Rytmusa už bolo zopár jeho nových songov známych. Ani jedna však nerozpútala takú debatu, ako song s názvom Zlatokopky. Trafil Rytmus viac »

pole, vidiek, dedina

Štát chce sceliť rozdrobenú slovenskú pôdu, bude to stáť stámilióny

21.08.2019 22:54

Štát spúšťa komplexné pozemkové úpravy, ktoré sa dotknú celého Slovenska. Sceľovanie pozemkov má priniesť významné výhody.

boris johnsn, angela merkelová

Nie je vhodný čas na návrat Ruska do G7, tvrdí Johnson a Merkelová

21.08.2019 22:34

Vyhlásenie prišlo po tom, ako Donald Trump povedal, že Rusku by malo byť umožnené sa do skupiny vrátiť.

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce sa predražia, idú sa však spúšťať

21.08.2019 21:00

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 69694x
Priemerná čítanosť článkov: 3030x

Autor blogu

Odkazy